Írogattam 1997. áprilistól tovább. Miután tudtam a panelekben a fájlokon fel s alá mozgolódni, egy nagy levegővel megírtam a Copy (másolás) rutint. Lett vagy 10 sor :-) Aztán a Del-t (törlés). Aztán a Move-ot (átmozgatás) dugtam össze másolásból és törlésből. Majd jött a könyvtár nyitás, csukás stb. Ezek apróságok voltak.
Igazából a ZIP-et bontó Commanderre vágytam. Ehhez megtanultam, ami kellett: az IMG fájl futtatását, paraméterezést. Pár nap alatt összeálltak a ZIP nyitó, tartalom olvasó, fájladat-kinyerő és fájl-kicsomagoló rutinok. És a CommaCs elkezdett teljesen jól ZIP-et kezelni, ha a ZIP nem tartalmazott becsomagolt alkönyvtárakat!
No - gondoltam -, nem lesz megállás. Kell menü, Info panel, Quick view különféle formátumokra, több fájl kezelése, távoli gép lemezegységeinek kezelése, rekurzív ügyek egymásba csomagolt alkönyvtárakkal... Rendbe fogom rakni a "könyvtár-e vagy fájl" rutint (most ha az elérési útvonalról leemelt fájlnév tartalmaz pontot, azaz "." karaktert, fájlnak veszi, amúgy könyvtárnak). Még sok mindent elterveztem...
És akkor bevágott a menykő, bejelentették Psionék a Series 5-öt. Ki lehet dobni a hármas gépeket, döbbentem rá. A másik megrázó esemény az volt, hogy bevezettem itthon a kábeltv-s internetet (ahogy régen a vizet meg a villanyt vezették be :-) , ettől aztán a Psion programozásra jutó idő egy, de inkább kettő nagyságrenddel esett... Ez együtt sok volt a CommaCs-nak. 1997. június 4. óta csak használtam az s3a gépemen, de tovább nem fejlődött. Ma, 1998. január 22-én vettem elő megint, hogy telerakjam REM-ekkel. Hogy miért? Azért, mert forrásnyelven is hozzáférhetővé akarom tenni. A procedurák és a változók neve zömmel magyar.
Innen tölthető le a program. A csomagban van az OPL forrásnyelvű és az OPO futtatható fájl is. Reménykedem,
Azért egy rövid lista (kicsit ismétlésként), mit is tud a CommaCs ver.02 a 10. kérdésben felsorolt ismérvekből?
Használja mindenki egészséggel. Ha tetszik, küldjetek egy levelet egy vigyorival :-)
(c) CsA 1998. január